Začínají zvěřinové hody…

Milý přátelé, právě jsme se dostali do doby, kdy v každé restauraci můžete sami najít zvěřinové hody. Je to období, kdy myslivcům zákon povoluje lovit prakticky nejvíce zvěře. Loví se zvěř srnčí – srnec, srna i srnče, dále zvěř vysoká – jelen, laň i kolouch, zvěř daňčí – daněk. daněla i daňče, zvěř mufloní – muflon, muflonka i muflonče, ale také již tradiční prase divoké – kňour, bachyně, loňčák a sele prasete divokého.
Výběr je tudíž bohatý a ačkoli spousta z nás se zvěřiny bojí a žijí předsudky, zvěřina je z dietologického hlediska prakticky nejzdravějším masem. Zvěř většinou neprochází stresem a velmi často těsně před ulovením netuší, co se vlastně stane. Díky tomu není maso plné stresových hormonů. Výživově je zvěř v tomto období živena prakticky jen přirozenou stravou.
Pro dnešní den jsem si pro Vás připravila recept z mladé zvěřiny.

1 kg kýty z mladé zvěřiny, 4 cibule, 10 dkg slaniny, 1 pórek, 2 stroužky česneku, 10 dkg šunky, 1dl Staré myslivecké , 5 čerstvých žampionů (nebo sterilovaných), lžička ústřicové omáčky, 1dl bílého vína, lžička solamylu, olej, sůl, mletý pepř.

Kýtu nakrájíme na plátky, naklepeme, osolíme, opepříme. Na pánvi plátky prudce opečeme po obou stranách a dáme do tepla. Na pánvi osmahneme na kostičky nakrájenou slaninu, přidáme na půlkolečka pokrájenou cibuli, pokrájený pórek, pokrájený česnek a vše krátce opečeme. Přidáme na plátky pokrájené žampiony a nudličky šunky, zalijeme vínem, mysliveckou, dochutíme ústřicovou omáčkou a ještě chvíli podusíme. Plátky dáme na talíř a přelijeme směsí.
Zdroj: http://www.zverinova-kucharka.cz/