Ve školních bufetech snad budou nahrazeny bonbony ovocem a zeleninou

Blýská se nám na lepší časy a můžeme doufat, že konečně budou ve školách bonbony nahrazeny banánem. Ministerstvo zdravotnictví České republiky vytvořilo seznam doporučených potravin, které by měly bufety ve školách svým „zákazníkům“ nabízet. Doplňkově by mělo být zařazeno ovoce, ale i zelenina, čaje a minerálky, které již často v nabídkách bufetů jsou.

Podle ředitele odboru vzdělávání ministerstva školství Petra Bannerta je možné se opřít o školský zákon, podle kterého školy musí zajistit péči o zdraví dětí a není v nich povolený prodej výrobků ohrožujících zdraví. „Prostor k regulaci tady je,“ uvedl s tím, že obě ministerstva budou o problému školních automatů a bufetů dále jednat.

Děti si podle výzkumů nosí z domova svačinu zhruba do šesté třídy, pak si ji často kupují samy ve škole. A často právě volí nezdravé jídlo a pití. Podle Rážové je paradox, když se žáci zejména v hodinách výchovy pro zdraví učí o zdravém životním stylu a pak mají na chodbě automaty s přeslazenými laskominami. Seminář Zdravější školní stravování pořádal senátní zdravotnický výbor.

Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/stat-chce-omezit-na-skolach-automaty-se-sladkostmi-fwy-/domaci.aspx?c=A140415_114914_domaci_jj