Udělejte dětem radost a připravte jim na první školní den domácí čokoládová lízátka

Nadchnou hlavně děti, které mohou asistovat při jejich výrobě. Ideální jsou také, pokud vám zbude korpus a krém z pečení dortu. Ideální pr ozačátek školního roku.

Potřebujeme:
Na piškot: 2 vejce, 60 g polohrubé mouky, 2 lžíce oleje, 60 g cukru krupice

Na krém: 200 ml mléka, 1 balení pudingu, jedné lžíce cukru moučky a 80 g másla

Na ozdobení: bílá a tmavá čokoláda, posypky dle vaší volby (kokos, mandličky, perličky, barevné granulky…)

Postup:
1. Z bílků ušlehejte sníh, přidejte cukr a šlehejte do úplného zhoustnutí. Do tuhého sněhu pak zašlehejte žloutky s olejem, nakonec opatrně vmíchejte mouku.
2. Těsto nalijte do vymazané a moukou vysypané formy, vložte do předehřáté trouby a pečte zhruba 15 až 20 minut na 170 °C.
3. V mléce uvařte puding s cukrem, pak ho odstavte a během chladnutí párkrát promíchejte, aby se nevytvořil škraloup. Změklé máslo vyšlehejte s cukrem do světlého krému a opatrně do něj po malých dávkách vešlehejte vychladlý puding.
4. v misce smíchejte rozdrobený piškot  s krémem a vytvořte hmotu, ze které lze vytvarovat kuličky. Ty dejte ztuhnout do mrazáku a mezitím si rozehřejte tmavou a bílou čokoládu.
5. Vychladlé kuličky pak napíchněte na pevnou špejli, namočte do čokolády, následně do drobných cukrových ozdob a nechte ztuhnout (třeba zapíchnuté do plastelíny nebo jiné hmoty, ať je nemusíte držet).

Zdroj: http://www.jomagazin.cz/domaci-cokoladova-lizatka#.WaOSa9PyiT8