Svatomartinské tradice

Ke svátku sv. Martina se již od pradávna pekla Svatomartinská husa a také sladké Svatomartinské rohlíčky. Původ propojení husy a sv. Martina najdete ve dvou legendách. Jedna z legend říká, že husy sv. Martina na mši tolik štěbetaly, že za to dnes pykají na svatomartinském pekáči. Druhá, naprosto odlišná, legenda praví, že se svatý Martin před svou volbou biskupem schovával v husinci, ale kdákající husy jej prozradily.

I samotná konzumace měla svá jasná pravidla. Sluha kupříkladu dostal křídlo, aby prý při práci lítal, vyšší sluha dostával stehno a hospodář zbytek husy. Kůže z husích nohou se dávala do střevíců pod nohy, aby se nohy nepotily, nebo mezi prsty, aby se nedělala kuří oka.

Dalším tradičním pokrmem byly svatomartinské rohlíčky či rohy, které dávala děvčata chlapcům. Velikým rohlíkem, plněným mákem či povidly byl podarován ze služby odstupující čeledín či děvečka.

Tradiční recept na svatomartinské rohlíčky naleznete kupříkladu na ověřené adrese: http://www.brydova.cz/recepty/moucniky/1080-svatomartinske-rohlicky

 

Přejeme Vám dobrou chuť!