Sváteční punč – zahřejte se v sychravém počasí

Sváteční punč

V takovém počasí, jaké nyní panuje venku, asi nikdo nepohrdne kouskem tepla navíc. A co teprve v podobě horkého voňavého nápoje s kapkou alkoholu. Nejjednodušší variantou je klasický grog z rumu a vařící vody dochucený cukrem a citronem. Komu by však připadal příliš jednoduchý nebo mu nechutnal rum, může místo něj použít jiný alkohol, třeba koňak, whisky či griotku pro dámy, a vše vylepšit voňavým kořením a kousky ovoce.

Na přípravu dobrého punče pak budete potřebovat víno, kapku dalšího alkoholu, třeba rumu, ovoce, ovocnou šťávu, mléko nebo čaj a koření. Výhodou tohoto nápoje je, že se dá podávat teplý, ale i za studena. Pokud však budete nalévat horký grog i punč do sklenic, je dobré v nich nechat lžičku, která odvádí teplo, aby nepraskly.

Potřebujete: 200 ml bílého vína, 200 ml vody, 50 g cukru krupice, 0,5 dcl rumu, 1 pomeranč, 1 citron, 2 ks hřebíčku, 1 ks badyánu, kousek skořice

Postup přípravy: Z citronu a pomeranče vymačkejte šťávu, kterou smíchejte s vodou a cukrem a poté přiveďte k varu. Pak přilijte rum s vínem a přidejte koření. Punč opět zahřejte až k bodu varu. Horký ho nalévejte do nahřátých sklenic, které můžete ozdobit polovinou plátku pomeranče a citronu.

Zdroj: https://www.prozeny.cz/clanek/grog-a-punc-8-tipu-na-zahrati-23125