Lov divokých kachen anebo divoká kachna na slanině, sušených švestkách a víně

Přišla sezóna lovu divokých kachen a to buď při společným lovech – honech a nebo při tahu kachen, který ovšem může probíhat pouze 2x týdně a vyhláška č. 245/2002 Sb. o době lovu jednotlivých druhů zvěře a o bližších podmínkách provádění lovu definuje přesné dny možnosti konání tohoto lovu kachen na tahu. Můžeme tedy lovit na tahu pouze ve středu a v sobotu a to za přítomnosti minimálně 3 střelců a odpovídajícího počtu lovecky upotřebitelných psů.

Pokud se nám podaří vše dodržet, kachny létají a nám se povede několik kusů ulovit, přichází otázka: Co budeme dělat? Je těžké to uvařit a připravit tak, aby každému chutnala? Jistě to jde a pojďte si s námi vyzkoušet jednoduchý, ale velmi dobrý dobrý recept na divokou kachnu na slanině, sušených švestkách a červeném víně.

Budete potřebovat:

očištěná divoká kachna

150 g slaniny

hrst sušených švestek

2 cibule

300 ml suchého červeného vína

8 kuliček jalovec

5 kuliček nového koření

3 bobkové listy

kmín

máslo

sůl

  1. Kachnu osolíme a posypeme kmínem. V pekáči na sporáku rozehřejeme máslo, na kterém zesklovatíme cibuli se slaninou, přidáme všechno koření a posekané švestky. Chvilku společně opékáme a poté podlijeme malinko vodou. Vložíme kachnu a přiklopíme a asi 10 min kachnu po obou stranách podusíme, abychom urychlili pečení v troubě.
  2. Po odpaření vody podlijeme vínem a dáme ještě přikryté do trouby asi na půl hodiny. Během této doby kachnu obracíme a podléváme výpekem.
  3. Po půl hodině pekáč odkryjeme a kachnu dozlatova dopečeme. Podáváme se zelím, já dělala kedlubnové, a bramborovými knedlíky.
  4. Zdroj: https://www.toprecepty.cz/recept/22833-divoka-kachna-na-slanine-susenych-svestkach-a-cervenem-vine/