Dýňová semínka v karamelu

Byli jste stejně jako my nedávno na letní pouti plné atrakcí a všemožných sladkých i slaných dobrot?

My ano a neskutečně nás zaujala dýňová semínka v karamelu – větší dobrotu jsme dlouho nejedli. Koupili jsme si téměř 1/2 kg těchto semínek a díky jejich lehkosti toho byl velký pytel – nicméně než jsme dojeli domů, nezůstalo ani jediné semínko a vše bylo snězeno.

Zanedlouho přišel dotaz, co budeme dělat, kde tato semínka zase seženeme. Odpověď byla jasná – rodinko, uděláme si je. A teď přinášíme recept i Vám a přejeme Vám dobrou chuť, je to velká chuťovka. :)

Potřebujete loupaná slunečnicová semínka (nebo jiná semínka)  a hnědý třtinový cukr.
Na 100 g semínek padne 1 a 1/2 až 2 polévkové lžíce cukru. Ideální je dělat po menších dávkách (cca 200 g), větší množství se špatně míchá.

Cukr nasypeme do pánve, a za stálého míchání počkáme až se rozpustí do tekuta poslední krystalek.

Pak hned přisypáváme semínka, a rychle promícháme, aby karamel byl rozložený co nejrovnoměrněji – tady oceníte tu přípravu po menších dávkách.

Hned jak je zamícháno, vyklopíme na silikonový plát nebo pečící papír (prostě na něco nelepivého) a válečkem roztáhneme do tenké placky. To kvůli tomu, aby nám pak šla semínka pěkně rozdrolit a nedržela v hroudě. Kdo má raději hrudky, může tento krok klíďo vypustit.

No a už stačí jen po zchládnutí nasypat nebo nalámat do misky a svolat domácí ptactvo k zobání. Ale jak už jsem podotkla, je to prudce žravé, možná nebudete muset svolávat, naopak spíš plašit.

Zdroj: http://cingrlata.blogspot.cz/2011/11/dynova-seminka-po-cele-kuchyni.html