Dvoubarevné sněhové pusinky

Budete potřebovat: 2 bílky, 125 g cukru krupice, 1 špetku soli a gelové barvivo dle vlastní chuti

Nejdříve budeme potřebovat vodní lázeň. V žáruvzdorné míse smícháme bílky, cukr a sůl, postavíme ji nad vodní lázeň, aby se dno mísy nedotýkalo vody, a metličkou neustále mícháme, dokud se cukr nerozpustí – když bílky promneme mezi prsty, neměli bychom cítit žádné krystalky. Poté odstavíme z tepla.

Bílky ihned šleháme na sníh, nejlépe v robotu, tak dlouho, až sníh zchladne (mísa má na dotek pokojovou teplotu) a je lesklý a krémový, vytváří pevné špičky na metle. Poté si nachystáme zdobící sáček s řezanou cukrářskou špičkou a postavíme ho do vyšší sklenice. Okraj zahneme ven, malým štětečkem zevnitř sáčku namalujeme 2-3 tenké čáry zdola nahoru a naplníme ho sněhem. Ohrnuté okraje opět zvedneme a sáček zajistíme gumičkou.
Troubu předehřejeme na 100 °C. Na plech vyložený pečícím papírem/fólií stříkáme malé pusinky nebo růžičky (vpodstatě spirálky vytočené zevnitř ven). Sušíme je v troubě zhruba 2 hodiny, poté ji vypneme a pusinky tam necháme úplně vychladnout. Skladujeme je v uzavřené dóze.

Jak jsem zmínila používám gelové barvivo v malé lahvičce. Do té jen namočím malý štěteček a tím pak udělám tři čáry, jak jsem zmiňovala v postupu. Nemusí být nijak silné, barva je hodně koncentrovaná.

Zdroj: http://www.pazitka.cz/dezert/dvoubarevne-snehove-pusinky/